تنظیمات اصلی

معرفی

نظیمات اصلی نشریه شامل بخش های زیر می باشد:

 1. یک یا دو زبانه کردن نشریه
 2. تغییر لینک اصلی نشریه
 3. تغییر دوره انتشار نشریه
 4. وارد کردن شاپا چاپی و الکترونیکی نشریه
 5. تغییر کد اختصاری نشریه
 6. تعیین حداقل و حداکثر تعداد کلمات چکیده و کلید واژگان
 7. پست الکترونیکی نشریه
 8. پست الکترونیکی پشتیبانی نشریه
 9. پست الکترونیکی برای دریافت رونوشت نامه ها

مراحل

برای انجام تنظیمات (همانطور که در راهنمای تصویری زیر نمایش داده شده است) ابتدا به نقش مدیرسامانه مراجعه نمایید و سپس وارد بخش تنظیمات نشریه شوید.

 

سپس وارد بخش تنظیمات نشریه شوید.

 

در بخش تنظیمات اصلی، اطلاعات نشریه را به دقت وارد کنید.

در بخش تنظیمات اصلی می توانید اطلاعات زیر را وارد کنید:

1. در این بخش می توانید مشخص کنید که نشریه چند زبانه باشد. در صورتی که نشریه را در حالت یک زبانه قرار دهید چکیده و کلید واژگان به یک زبان از نویسنده دریافت می شود و هنگام انتشار مقاله تنها چکیده و کلید واژگان به یک زبان روی سایت قرار می گیرد.

2. لینک اصلی نشریه در این بخش قرار می گیرد.

3. دوره انتشار نشریه را در این بخش مشخص کنید.

4. در این بخش شاپا چاپی و الکترونیکی را وارد کنید. شاپا نشریه صفحه اصلی -> شناسنامه نشریه نمایش داده می شود.(شاپا را می توانید از سایت کتابخانه ملی ایران دریافت کنید.)

5. تعداد مجازکلمات چکیده و کلیدواژگان را در این بخش وارد کنید. در وارد کردن تعداد کلمات دقت کنید زیرا در صورتی که نویسنده تعداد کلمات چکیده یا کلید واژگان را در بازه مشخص شده وارد نکند سامانه اجازه ارسال مقاله را به فرد نمی دهد.

6. پست الکترونیکی اصلی نشریه: تمام ایمیل های اطلاع رسانی سامانه از طریق این ایمیل ارسال می شود. دقت کنید در این بخش حتما ایمیل سازمانی / دانشگاهی قرار داشته باشد( در این بخش ایمیل یاهو یا جی میل قرار ندهید. )

 

پست الکترونیکی پشتیبانی نشریه: در صورتی که فردی فرم تماس با ما سایت را تکمیل کند ایمیل اطلاع رسانی به ایمیلی که در این بخش قرار می دهید ارسال میشود.

 

پست الکترونیکی برای دریافت CC نامه ها: رونوشت ایمیل هایی که به داور و سردبیر ارسال می شود به این ایمیل هم ارسال می شود.

7. پس از انجام تغییرات گزینه ذخیره را انتخاب کنید.

نکات قابل توجه

- در صورتی که تنظیمات زبان نشریه را در حالت دو زبانه قرار دهید علاوه بر اینکه سایت نشریه دو زبانه می شود هنگامی که نویسنده می خواهد مقاله ای ارسال کند باید چکیده و کلید واژگان را به هر دو زبان در سامانه وارد کند.

- شاپا چاپی و شاپا الکترونیکی را باید از سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران دریافت نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران مراجعه نمایید.

- بهتر است پست الکترونیکی نشریه مربوط به سازمان یا دانشگاه باشد یا از ایمیل های سیناوب استفاده شود. در صورتی که تمایل دارید ایمیل های نشریه از جیمیل ارسال شود لازم است هماهنگی های لازم را با سیناوب انجام دهید.

- اگر فردی فرم "تماس با ما" را تکمیل نماید یک ایمیل به پست الکترونیک که در بخش پست الکترونیکی پشتیبانی نشریه قرار داده اید، ارسال می شود.

 • در بخش ایمیلی را قرار دهید که ظرفیت کافی برای دریافت ایمیل دارد زیرا از همه ایمیل هایی ارسالی به داور و نویسندگان یک رونوشت به این ایمیل ارسال می شود
  پرسش های متداول و اشکالات
  .

 1. آیا این امکان وجود دارد که سایت اصلی نشریه یک زبانه باشد اما نویسنده بتواند به دو زبان چکیده و کلید واژه ارسال کن؟

خیر، نشریه حتما باید دو زبانه باشد تا نویسنده امکان ارسال چکیده و کلید واژه به دو زبان را داشته باشد.


2. آیا لازم است پست الکترونیکی پشتیبانی و پست الکترونیکی برای دریافت CCنامه ها هم دانشگاهی(یا سازمانی) باشد؟

خیر، فقط پست ایکترونیکی اصلی نشریه باید دانشگاهی باشد( یا با هماهنگی سیناوب جیمیل باشد) بقیه ایمیل ها می تواند هر چیزی باشد.


3. چگونه می توانم بررسی کنم که آیا ایمیلی از سامانه ارسال می شود یا خیر؟

یکی از راه ها ثبت نام یا تغییر رمز ورود به سامانه می باشد. در صورتی که در هر یک از این حالات ایمیل ارسال می شود یعنی ایمیل از سامانه شما ارسال می شود.

در صورتی که یک ایمیل خاص ارسال نمی شود ابتدا به بخش مدیر سامانه -> تنظیمات نامه های نشریه مراجعه کنید. در صورتی که متن نامه مربوطه خالی باشد باید متن مورد نظر را وارد کنید تا امکان ارسال ایمیل فعال شود. در صورتی که متن نامه موجود بود و نامه ارسال نمی شد در سامانه پشتیبانی سیناوب تیکت بگذارید.

امتیاز متوسط 5 (1 رای)

شما میتوانید نظر دهید