ارسال مقاله به داوران

معرفی

برای ارسال مقاله به داور دو حالت وجود دارد:

 1. داوری باز: در صورتی که تنظیمات داوری را در حالت باز قرار داده باشید، فایل های ارسالی توسط نویسنده بدون نیاز به تایید سردبیر به داور ارسال می شوند.
 2. داوری بسته: در صورتی که تنظیمات داوری را در حالت بسته قرار داده باشید، فایل های ارسالی توسط نویسنده با تایید سردبیر به داور ارسال می شوند و سردبیر می تواند بعضی از فایل های ارسالی نویسنده را برای داور نفرستد.
 
مراحل

در صورتی که در بخش "مدیر سامانه - تنظیمات نشریه - تنظیمات بیشتر - داوران / دبیران" استراتژی داوری را بسته انتخاب کرده باشید لازم است علاوه بر انتخاب نام داور، فایل هایی را که می خواهید برای داور ارسال شود، انتخاب کنید. پس از اینکه داور بپذیرد که مقاله را داوری کند، فایل هایی که شما تعیین کرده اید در اختیارش قرار می گیرد. البته می توانید در بخش ذکر شده پس از انتخاب استراتژی داوری بسته گزینه "فایل اصل مقاله بدون نیاز به ارسال توسط دبیر / سردبیر برای داوران نمایش داده شود" را فعال کنید تا پس از انتخاب نام داور فایل مقاله بدون نیاز به تایید سردبیر برای داور ارسال شود. در این حالت فایل مشخصات نویسندگان برای داور ارسال نمی شود.

اما در صورتی که در بخش ذکر شده استراتژی داوری را باز انتخاب کرده باشید تنها لازم است نام داور را انتخاب کنید تا فایل مقاله در اختیار داور قرار گیرد.

بنابراین برای ارسال مقاله به داور دو حالت وجود دارد که در ادامه به تفکیک آموزش داده می شود:

 1. داوری باز
 2. داوری بسته

 

 داوری باز(داوران می توانند مشخصات نویسندگان مقاله را ببینند):

 1. برای ارسال مقاله به داور بر روی کد مقاله کلیک کنید و از منوی انتخاب کنید گزینه ارسال مقاله به داوران برای داوری را انتخاب کنید. پس از انتخاب این گزینه صفحه زیر به شما نمایش داده می شود.
 2. برای محدود کردن لیست داوران بر اساس تخصص، ابتدا از این گزینه تخصص مورد نظر را انتخاب کنید. .(توضیحات بیشتر در ادامه)
 3. مشخص کنید که می خواهید اسامی داوران را به صورت گروهی انتخاب کنید یا فقط اسم یک داور را انتخاب می کنید.
 4. نام داور را انتخاب کنید. در صورتی که اسامی داوران را بر اساس تخصص محدود کرده باشید در این بخش فقط نام داوران با تخصص انتخاب شده نمایش داده می شود.(آموزش تخصیص موضوعات به داوران)
  با کلیک روی گزینه ذره بین  می توانید تعداد مقالات ارسال شده به داور، تعداد مقالات در حال بررسی و ... را مشاهده نمایید. و برای مثال در صورتی که داوری مقالات داوری نشده زیادی دارد مقالات جدیدی برایش ارسال نکنید.
 5. نوع داوری: مشخص کنید که داوری اولیه یا تطبیقی است. (توضیحات تکمیلی).

مهلت داوری: در صورت نیاز به تغییر مهلت داوری پیش فرض برای این مقاله می توانید تغییر را از این بخش اعمال کنید.

تکمیل داوری مقاله به وسیله: مشخص کنید پس از داوری چند داور، مقاله از دسترس سایر داوران خارج شود تا بتوانید پروسه ارزیابی را سریعتر پیش ببرید.

نامه تخصیص مقاله به داور: در صورت نیاز می توانید متن ایمیل ارسالی به داور را از این بخش ویرایش کنید

6. با کلیک روی گزینه ارسال مقاله به داور،، چکیده مقاله به داور ایمیل می شود

7. فایل هایی را که می خواهید برای داور ارسال شود از این بخش انتخاب کنید..

8. با کلیک روی گزینه ارسال فایل های انتخاب شده فایل ها برای داور ارسال می شود و پس از پذیرش داوری به او نمایش داده می شود.

9. از این بخش می توانید فایل هایی را برای داور آپلود و ارسال کنید. با انتخاب نام داور در این قسمت می توانید فایل های متفاوتی برای داوران ارسال کنید.

10. فایل هایی که برای داوران ارسال کرده اید در این بخش به شما نمایش داده می شود.

 

- داوری بسته(داوران نمی توانند مشخصات نویسندگان مقاله را ببینند) :

در حالتی که در بخش مدیر سامانه -> تنظیمات نشریه -> تنظیمات بیشتر-> استراتژی داوری نشریه در حالت روش داوری بسته(داوران نمی توانند مشخصات نویسندگان مقاله را ببینند) باشد، پس از انتخاب نام داور لازم است فایل هایی را که می خواهید به داور ارسال شود مشخص نمایید.

مراحل انتخاب نام داور مانند داوری باز می باشد پس از انتخاب نام داور به روش بالا لازم است فیل هایی را که لازم است برای داور ارسال شود به صورت زیر انتخاب کنید.

1. فایل هایی را که می خواهید برای داور ارسال شود از این بخش انتخاب کنید.

2. پس از انتخاب فایل های مورد نظر بر روی گزینه "ارسال فایل های انتخاب شده" کلیک کنید.

3. با استفاده از این بخش می توانید فایل های اضافی را برای داور مورد نظر خود ارسال کنید. دقت کنید که از این بخش می توانید یک فایل را برای یک داور خاص ارسال کنید.

 

نکات قابل توجه

1-    در صورتی که داور انتخاب شده تطبیقی می باشد می توانید ازگزینه نوع داوری، داوری تطبیقی(نهایی) را انتخاب کنید.و سپس گزینه برای این داور نیاز به موافقت برای داوری مقاله نیست را فعال کنید.

 

 

امتیاز متوسط 5 (2 رای)

شما میتوانید نظر دهید